Většina našich výrobků je lakována polyuretanovými laky. Na jejch údržbu doporučujeme olejové a voskové politury (leštěnky). Nám se nejlépe osvědčila Diava díky níž dosáhnete nejlepších výsledků (odstranění prachu a nečistot) s obnovením lesku. Dřevěné valouny obzvláště ty velké nevystavujte slunečním paprskům a jinému sálavému teplu. I když jsou vyráběny z již 2 roky odleženého masívu kmene je třeba počítat po zhotovení s prasklinami, které k masívnímu dřevu díky velkému pnutí patří a nelze se jim běžně používanými postupy vyhnout. Valouny ošetřujte penenským olivovým olejem.

V žádném případě nepoužívejte přípravky s obsahem vody a abraziv. Vhodnými nejsou ani většina sprejů na nábytek, které mají tendenci zvednout dřevní vlákno.

Případné jemné vady a hrubost v záhybech odstraníte jemným brusným papírem zrnitosti 800 a následným zaleštěním jemným flanelovým hadříkem. Uvedeným způsobem, ale neopravujte větší plochy např. víka šperkovnic. Pokud je výrobek opotřebován a poškozen (škrábance, údery atd) můžete nám jej po konzultaci zaslat k opravě.