Jin-jang magnetická úchytka, ozdoba - LJ-S-MAG

70,00 Kč
Kód zboží: LJ-S-MAG
Vyrobeno ze švestky (trnky). Povrch lakovaný. Rozměr 25mm × 25mm. Neodymový magnet. Magnet je ke dřevěné části přilepen. Slabší magnet na uchycení jednotlivých papírů.

Jednoduchá a krásná pomůcka k uchycení papírů a složenek na všechny magnetické povrchy - tabule, lednice, skříňky aj. Může být použit i jako ozdoba. Síla neodymového magnetu udrží cca 200g , použitý druh magnetizace N39. Na přání je možné připevnit silnější neodymový magnet. viz. popis PC4-MAG. Tato úchytka může být velmi vhodným a užitečným dárkem. Pro firmy nabízíme také vypálení laserem rúzné nápisy a loga - ŠKODA AUTO, VODAFONE, T-MOBILE, O2, ODBOROVÝ SVAZ KOVO atd.

 

 

Zeslábne magnet časem?
Neodymové magnety si udrží svůj magnetizmus za normálních okolností téměř neomezeně. Tím se odlišují od běžných feritových magnetů, které svůj magnetizmus i bez vnějších vlivů časem ztratí. Vlivy, které mohou vést ke ztrátě magnetické síly u neodymových magnetů:
  • Žár: Většina našich magnetů by měla být vystavena teplotě max. 80 °C
  • Jiná silná magnetická pole

 

Je zdravotně nezávadné, nosit náramek nebo náhrdelník z magnetických kuliček?

Na tuto otázku máme jednu krátkou a jednu dlouhou odpověď. Zde je krátká: Nedoporučoval bych takovýto náhrdelník nebo náramek nosit stále, ale jenom občas při zvláštních příležitostech. Kromě toho bych pro tento účel doporučil pochromovaný magnet, např. K-08-C. A dlouhá odpověď: Ačkoliv existuje mnoho studií o účincích statických magnetických polí na člověka a žádná z nich nemohla prokázat negativní efekt, přesto platí zvážit následující: Každý alternativní terapeut, který pracuje s magnety, a každý prodavač, který prodává "terapeutické magnety", by tvrdil, že věda prostě ještě nevyvinula potřebné metody na to, aby bylo možné měřit účinky magnetů na člověka. Osobně jsem velmi skeptický vůči těmto terapeutickým metodám a v nejlepším případě v nich vidím placebo efekt, stejně jako u některých jiných alternativních léčebných metod, které také částečně nemají žádný vědecký podklad. Přesto existuje velké množství lidí, kteří na tyto metody přísahají a s konečnou jistotou se nedá říct, komu bude dlouhodobě dáno za pravdu. V této situaci, ve které nemůže být ani jedno ani druhé stanovisko s konečnou jistotou zastoupeno, bych se pro jistotu stálému kontaktu s trvalým magnetem vyhýbal. Jistota je jistota. Konečně to záleží na Vašem vlastním zvážení, jak byste to chtěli ohodnotit - a musím říct, že mě mnozí pokládají za přehnaně opatrného. Nedbale řečeno se dá také říct, že kdo kouří a telefonuje hodiny z mobilu, se také nebude obávat potenciálního nebezpečí z náhrdelníku z magnetických kuliček - kdo chce ale zůstat na bezpečné straně, nechá to být.

 

 

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.