Seznam článků

Šperkovnice jako ozdoba domova


Naše šperkovnice jsou specifické svým designem, který je navržen a přispůsoben požadavkům našeho českého trhu. Našli jsme zde kompromis, jak za přijatelnou cenu vyrobit kvalitní produkt z masívního dřeva tak, aby upoutal oko a pohladil duši každému, pro koho je dřevo nedílnou součástí života. Svým zpracováním - spoji, klížením, povrchovou úpravou aj. se výrazně liší od jiných výrobců. Můžeme Vás ubezpečit, že Vám naše šperkovnice nevydrží dva, tři roky, ale při šetrném zacházení dlouhé generace.

 

Rádi bychom Vám přiblížili a představili technologické postupy výroby šperkovnic.

Vývoji a výrobě šperkovnic předcházela spousta úskalí od výzkumu trhu počínaje po výrobní zkoušky a technologickou problematiku konče. Základem kvalitně a dobře vyrobené šperkovnice je výběr dřeva. Jelikož jsme malá firma, klademe důraz na vlastní zdroje dřevěné kulatiny od pokácení, řezání na pásové pile až po velmi kvalitní kondenzační sušení. Především sušení tvrdého dřeva si vyžaduje speciální přístup a pomalé vysycháni. Než se dřevo dostane do naší sušárny 2 roky odvětrává svou vnitřní vlhkost nadkryté při venkovní teplotě. Dub máme uskladněný v temném přístřešku, aby nedocházelo k prudkému vysychání a osvitu sluncem (to způsobuje velké rozpraskání a mikrotrhlinky).

 

Od klasiky po luxus.

Naše první šperkovnice byly spíše klasického designu a tvořily jen okrajovou součást výroby. Dnes již šperkovnice vyrábíme esteticky sladěné, netradičního vzhledu, který jsme speciálně navrhli pro zvyklosti a módu naší země.

 

 

Ukázky z výroby

 V následujících řádcích a fotografiích přichází to nejzajímavější a tím jsou fotografie. Snažili jsme se vám co nejvíce přiblížit problematiku a úskalí z výroby. Než se k vám dostane šperkovnice je třeba provést přibližně na 96 pracovních operací obsahující řezání, hoblování, frézování a brousení. Zde je malá ukázka lepení jednotlivých vyfrézovaných dílů.